Marker - Epoxy & Polyurethane - WATERPROOF ÜRÜNLER

Hydro PSS

Polyurea / SAF

Tanımı

%100 Saf Polyurea esaslı, iki komponentli, solventsiz, çatlak köprüleme özelliğine sahip, zamanlama esnekliğini kaybetmeyen, hızlı kürlenen, eşsiz kimyasa yapısı sayesinde neredeyse tüm iklimsel koşullarda uygulanabilen, ek yeri oluşturmayan su yalıtım membranıdır. Uygulama hızı ve çabuk kürlenme özelliği sayesinde geleneksel su izolasyonu ürünlerine göre işletmelerin kapalı kalma sürelerini en aza indirir. Reaksiyonu çok hızlı olduğu için özel sprey makineler yardımı ile uygulanabilir.

Kullanım Alanları

Teras, balkon ve tüm ıslak hacimlerde, Çatı ve bahçe teraslarda, Yüzme havuzları, Süs havuzlarında, Uçak hangarlarında, Otopark yalıtımında ve kaolamalarında, Su ishale hatları ve kanaletlerde, Yeraltı su tanklarında, Tünellerde, Kanallarda, Depolarda, Toplama tanklarında, Prefabrik yapılarda, Çelik yapılarda, Geniş açıklıklı teraslarda, Çatı derelerinde, Çiçeklik yalıtımında, Temel ve perde duvarlarının pozitif yönden yalıtımında kullanılır.

Kullanım Şekli

Uygulama yapılacak beton alt yüzeyler sağlam ve yeterli basınç dayanımına sahip olmalıdır, (en az 25 N/mm2), çekme dayanımı en az 1,5 N/mm2, nem oranı maksimum %4, zemin sıcaklığı minimum +8°C olmalıdır. Ayrıca zeminin çiğ noktasının +3°C üzerinde olmasına dikkat edilmelidir. Alt yüzey temiz, kuru ve her türlü kir, yağ, gres, kaplama ve yüzey kür malzemeleri vb. gibi yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır.

Uygulama Bilgileri

Yüzey nemi içeriği %4’ün altında olmalıdır. Test yöntemi: CM - ölçümü veya etüvde kurutma yöntemi. ASTM’ye göre yükselen nem olmamalıdır. (Polietilen örtü testi). Bağıl hava nemi %100 maksimum olmalıdır.

Hydro E

Solventsiz Epoksi Esaslı Şeffaf Polyurea Astarı

Tanımı

Solventsiz epoksi esaslı, düşük viskoziteli ve emprenye kabiliyeti ile yüksek aderans etkisine sahip, zemine derinlemesine yapışabilen epoksi astar malzemesidir.

Kullanım Alanları

Beton ve çimentolu şap yüzeyine yapılacak her türlü epoksi, poliüretan ve polyurea yalıtım kaplaması uygulamalarında astar malzemesi olarak kullanılır. Kuru yüzeylerde tercih edilir. Iç ve dış mekan kullanımına uygundur.

Kullanım Şekli

Orjinal ambalajları açıldıktan sonra B bileşeni A bileşeninin içine tümüyle katılır ve düşük devirli (300-400 devir/dk.) elektrikli mikser yardımıyla 2-3 dakika boyunca homojen bir hal alana dek karıştırılır. Hazırlanan karışım uygulama yapılacak yüzeye rulo, mala, airless veya çekçek aparatı ile sürülür. Karısım kullanılırken ürünün çalısma süresine dikkat edilmelidir. Emprenye astar uygulamalarında karışım içerisine herhangi bir malzeme ilave edilmemelidir. Ürünün bölünerek kullanılması durumunda ağırlık karışım oranlarına dikkat edilmeli ve dijital terazi kullanılmalıdır.

Hydro N

Nem Töleranslı Polyurea Astarı

Tanımı

Epoksi esaslı zemin astar malzemesidir. Nem tölerans kabiliyetine sahiptir. Düşük viskozitelidir ve emprenye özelliği ile zemine derinlemesine yapışarak yüksek aderans etkisi sağlar.

Kullanım Alanları

Beton ve çimentolu şap yüzeyine yapılacak her türlü epoksi ve poliüretan zemin kaplama uygulamalarında astar malzemesi olarak kullanılır. Taze beton ve hafif nemli (yeşil) şaplarda kullanılır. İç ve dış mekan kullanımına uygundur.

Kullanım Şekli

Orjinal ambalajları açıldıktan sonra B bileşeni A bileşeninin içine tümüyle katılır ve düşük devirli (300-400 devir/dk.) elektrikli mikser yardımıyla 2-3 dakika boyunca homojen bir hal alana dek karıştırılır. Hazırlanan karışım uygulama yapılacak yüzeye rulo, mala, airless veya çekçek aparatı ile sürülür. Karışım kullanılırken ürünün çalışma süresine dikkat edilmelidir. Emprenye astar uygulamalarında karışım içerisine herhangi bir malzeme ilave edilmemelidir. Ürünün bölünerek kullanılması durumunda ağırlık karışım oranlarına dikkat edilmeli ve dijital terazi kullanılmalıdır.

Hydro PSH

Polyurea / HIBRIT

Tanımı

İki bileşenli, bileşiminde yüksek teknolojili poliamin ve polioller içeren bir izolasyon malzemesidir. Beton, çimento, vb. yüzeylere spreylenerek uygulanır. Uygulandıktan sonra -30’dan +140°C ye varan sıcaklıklarda dayanıklıdır.

Kullanım Alanları

Çeşitli yapı elemanlarının yüzeyine (beton, çelik, poliürea, poliüretan, vb.) özel püskürtme ekipmanı ile uygulanır. Örneğin;
- Çatı teraslar
- Betonarme perdeler
- Otoparklar, garajlar, köprüler, havaalanları
- Su depoları, su kanalları
- Tüneller vb. yapıların su yalıtımında kullanılır.
- Havuzlarda dıştan, bina cephelerinde, temel altı su yalıtımında ve asansör çukurlarında kullanılabilir.

Kullanım Şekli

Uygulama işlemi sıcak püskürtme yöntemiyle, iki-bileşenli yüksek basınç üreten ekipmanla yapılır.
Uygun püskürtme makinaları, örneğin;
Graco Reactor E- veya H serisi, Gama Evolution serisi.
- Sarfiyat: 1,11 kg/m2 =>1,0 mm tabaka kalınlığı
Tabaka kalınlığı koşullara uygun olarak saptanır.

Hydro LINE

Epoksi esaslı enjeksiyon malzemesi.

Tanımı

Epoksi esaslı, iki bileşenli, solventsiz, akışkan kıvamda, çatlakların onarımı için ideal enjeksiyon malzemesidir.

Kullanım Alanları

• Betonda meydana gelen çatlakların onarımında,
• Betonarme vb. yapıların enjeksiyon ile onarım ve güçlendirilmesinde,
• Çelik sargının betonarme veya taş yapı ile arasında kalan boşlukların doldurulmasında, enjeksiyon mal- zemesi olarak kullanılır.

Kullanım Şekli

Karıştırma işlemine geçmeden önce malzeme sıcaklıklarının +15⁰C ile +25⁰C arasında olduğundan emin olunmalıdır. B bileşeni, A bileşeninin bulunduğu kovaya dökülmeli ve tamamının döküldüğünden emin olunmalıdır. Daha sonra düşük devirli karıştırıcı ile homojen hale gelinceye kadar makul bir süre (ortalama 3 dakika) karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir.

Uygulama Bilgileri

Uygulama esnasında hava sıcaklığı +10⁰C ile +30⁰C arasında olmalıdır. Bağıl nem %80’den fazla olmamalı ve yüzey sıcaklığı +10⁰C ile +30⁰C arasında olmalıdır. Zemin betonu nem oranı %4’ü geçmemelidir. Zemin sıcaklığı +8⁰C’den az olmamalı ve yoğuşma noktasının en az +3⁰C üzerinde olmalıdır.

Hydro LINPU

Poliüretan esaslı enjeksiyon malzemesi

Tanımı

Tek bileşenli,düşük viskoziteli ve kapalı hücreli olup suyla reaksiyona giren enjeksiyon reçinesidir. Beton yüzeylerdeki çatlaklardan sızan tazyikli veya tazyiksiz su akıntılarını kesmek için özel tasarlanmış poliüretan esaslı su yalıtım malzemesidir.

Kullanım Alanları

Temeller,
İstinat duvarları,
Çatlak duvarlar,
Su tankları,
Barajlar,
Tüneller ve yeraltı geçitleri,
Atık su, kanalizasyon sistemleri,
Depolar,
Dolgu tabakaları ve derzlerde,

Kullanım Şekli

Yüzey, mümkünse basınçlı su kullanılarak temizlenmeli; yağ, gres, yakıt ve parafin atıkları çıkarılmalı, ayrıca kalıp ayırıcı maddelerden, çimento artıkları, talaşları, gevşek parçacıklar ve kürlenmiş membranlardan da tamamen arındırmalıdır. Geniş delikler veya boşluklar, HYPERSEAL®-25LM ile doldurabilir.

Uygulama Bilgileri

Pompalama basıncını, minimumdan başlayarak istenilen seviyeye erişinceye dek, aşamalı olarak yükseltiniz. Enjeksiyon seviyesi (miktarı), genelde, doldurulacak boşluğun boyutuna ve alt katmanın durumuna bağlıdır.

Hydro PS-10

Poliüretan esaslı tek bilesenli elastik su yalıtım kaplaması

Tanımı

Tek bileşenli, poliüretan esaslı, su yalıtım ve koruma amaçlı, ekonomik elastik sıvı membrandır. Havadaki nem ile kürlenerek elastik ve dayanıklı bir film oluşturur.

Kullanım Alanları

Alçı ve çimento paneller,
İç ve dış uygulama alanları,
Üzeri kapatılan çatılar,
Islak hacimler,
Banyolar,
Kaplama altı alanlar,
Asfalt membranlar,

Kullanım Şekli

Yüzey, mümkünse basınçlı su kullanılarak temizlenmeli; yağ, gres, yakıt ve parafin atıkları çıkarılmalı, ayrıca kalıp ayırıcı maddelerden, çimento artıkları, talaşları, gevşek parçacıklar ve kürlenmiş membranlardan da tamamen arındırmalıdır. Yüzey bozuklukları ve çatlakları uygun ürünlerle doldurularak onarılmalıdır.

Uygulama Bilgileri

Malzemeyi rulo veya fırçayla en az iki kat sürünüz. Katlar arasında 6-24 saat bekleyiniz. Eğer süreyi aşmışsanız (örneğin 4 günden fazla bir zaman geçmiş ise) veya katlar arasındaki yapışmadan emin değilseniz UNIVERSAL PRIMER-2K-4060 kullanınız.

Hydro SP-40

Tek bileşenli UV dayanımlı sonkat koruyucu boya

Tanımı

%100 alifatik poliüretan esaslı, düşük oranda solvent içeren, tek bileşenli ve nem ile kürlenen, mat görünümlü yüzeye sahip son kat boya ürünüdür. Sürülerek uygulandığı yüzeylerde süratle kuruyarak eksiz, su geçirimsiz ve yüksek mukavemetli bir kaplama oluşturur. Güneş ışınlarına dayanımlıdır ve zamanlan solmakararma veya kırılganlaşma yapmaz. Oluşan kaplama yüksek UV dayanımına, geniş servis sıcaklığı aralığına (-400 C ve +800 C arasında) ve %150 elastikiyete sahiptir.

Kullanım Alanları

Poliürea üzerine son kat boya olarak uygulanır.

Kullanım Şekli

Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz, sağlam ve taşıyıcı olmalıdır. Aderansı azaltacak toz, yağ, gres, boya ve benzeri her tür kir, uygulamadan önce tam olarak temizlenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeyler çukur, kırık, segregasyon ve çatlak gibi hatalar içermemelidir ve tozumamalıdır. Gerekli görülen alanlarda mekanik yöntemler ile yüzeyler pürüzlendirilmelidir. Her koşul altında yüzey aderansı 1,5 N/mm2 üstünde ve nem miktarı %4‘ün altında olmalıdır.

Uygulama Bilgileri

Oda sıcaklığına gelene kadar en az 24 saat bekletilmiş ambalajlar açılır ve homojen kıvama gelene kadar karıştırılır. Karıştırma işlemi mutlaka düşük devirli (300-400 d/dak) motorlu karıştırıcı ve uygun karıştırıcı uç ile yapılmalıdır.

Hydro SP-42

Çift bileşenli alifatik yapılı sonkat koruyucu boya

Tanımı

İki bileşenli, solvent bazlı, alifatik izosiyanat içeren esnek yapılı ve yüksek örtücülüğe sahip UV dayanımlı sonkat boya malzemesidir.
› Geçirimsizdir.
› Yoğun yaya ve araç trafiğine dayanıklıdır.
› Dış mekan kullanımına uygundur.

Kullanım Alanları

• Epoksi, poliüretan ve diğer sentetik reçineler ile üretilmiş sentetik zemin kaplama sistemlerinde sonkat boya olarak kullanılır.
• İç ve dış mekan kullanımına uygundur.
• Mekanik etkilere karşı dayanıklı yüzey oluşturur.

Kullanım Şekli

Orjinal ambalajları açıldıktan sonra B bileşeni A bileşeninin içine tümüyle katılır ve düşük devirli (300-400 devir/dk.) elektrikli mikser yardımıyla 2-3 dakika boyunca homojen bir hal alana dek karıştırılır. Hazırlanan karışım uygulama yapılacak yüzeye rulo veya spray yardımıyla homojen bir şekilde sürülür veya püskürtülür. Karışım içerisine önerilen miktardaki inceltici haricinde herhangi bir malzeme ilave edilmemelidir. Ürünün bölünerek kullanılması durumunda karışım oranlarına dikkat edilmelidir. Tam kürlenme süresi tamamlanıncaya dek dış etkilerden korunmalıdır.

Hydro ED-50

Su depoları için Saf epoksi boya

Tanımı

İki bileşenli, solventsiz epoksi reçine esaslı modifiye sikloalifatik poliamin ile kürlenen reaksiyon kurumalı yüksek kimyasal dayanıma sahip parlak sonkat boya malzemesidir.

Kullanım Alanları

Rafineriler, petrokimya ve diğer sanayi kuruluşları, liman tesisleri, tersaneler, enerji santralleri, su depoları, yakıt depoları, atıksu sanayi tesisleri, bira ve malt üretim tesisleri, köprüler, su arıtma tesisleri ve inşaat endüstrisinde her türlü metal, beton, ahşap ve mineral yüzeylerde, özellikle yüzeyde kimyasal direnç istenen durumlarda; zayıf asit, deniz suyu, tabii etkilere, madeni yağların etkilerine ve korozyona karşı koruyucu olarak kullanılır. Jet yakıtı, ham petrol ve petrol türevi tüm beyaz ürünlerin endüstriyel atık ve birçok kimyasalın depolanmasında kullanılacak beton veya çelik tankların iç kaplama malzemesi olarakta kullanılır.

Kullanım Şekli

A bileşeni öncelikle karıştırılır ve çökme meydana gelmiş ise yok edilir daha sonra B bileşeni A bileşeninin içine katılarak düşük devirli mikser yardımıyla karıştırılır. Karışım homojen bir hal alana kadar devam etmelidir (yaklaşık 2-3 dk.) Bileşenler birbirine tam ve eksiksiz olarak katılmalıdır. Kısmi karışım yapılmamasına özen gösterilmelidir. Karışım yapıldıktan sonra (oda sıcaklığı altında) 45 dakika içinde kullanılmış olmalıdır. Hazırlanan karışım daha önceden; gerekli kazıma, kumlama, yıkama, solvent banyosu, prüzleme ve/veya temizleme işlemlerinden geçirilmiş ve yüzeye uygun olarak seçilmiş astar malzemesi ile (bknz. Marker Primer Serisi) astarlandıktan sonra fırça, rolu, veya airless spray ile uygulama gerçekleştirilir. Uygulama minimum iki kat olarak yapılması önemle tavsiye edilir. Katlar arasında bekleme süresine mutlaka dikkat edilmelidir.

Hydro A-50

Elastomerik reçine esaslı tek bileşenli esnek su yalıtım malzemesi

Tanımı

Elastomerik akrilik reçine esaslı, tek bileşenli, elastik su yalıtım malzemesidir.

Kullanım Alanları

• Su depoları, yüzme ve süs havuzları,
• Meyilli teras çatılarda,
• Banyo, wc, balkon gibi ıslak hacimler,
• Silo depo ve binaların dış cephelerinde,
• Betonarme, galvaniz sac, poliüretan köpük, çinko, PVC saçak, gizli dere yüzeylerinde elastik su yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

Özellikleri ve Avantajları

• Düşük sıcaklıklardaki esnekliği yüksek olduğu için, uzun ömürlü çatlamaya karşı direnci yüksektir.
• Dolu etkisine dayanıklılık (teraslar için önemli).
• Zor yüzeylerde bile çok iyi aderans.
• Karbonatlaşmaya karşı çok iyi koruma.
• Göllenmiş su geçişine karşı çok iyi direnç.
• Fırça veya rulo ile direkt uygulanır.
• Üzeri boyanabilir ve seramik ile kaplanabilir.

Hydro A-60

MS Polymer esaslı tek bileşenli süper elastik su yalıtım malzemesi

Tanımı

En son teknolojide üretilen saf halde mükemmel özelliklere sahip bir polimerdir. Kullanıma hazır, UV dirençli, parlak, sert elastik bir yapıdadır. Teraslarda, çatılarda, balkon ve ıslak hacimlerde , beton, şap, sıva, ahşap, metal yüzeylerde sprey poliüretan ısı yalıtımı uygulanmış yüzeylerde, dış cephe yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Hafif yaya trafiğine açıktır. İşçiliği kolay ve süratlidir.

Kullanım Alanları

• Teras çatı ve balkonların yalıtımında
• Dış cephelerde
• Metal çatılarda, ahşaplarda
• Eskiden yapılmış sürme esaslı bitümlü sorunlu yalıtımların üzerinde
• Asfalt ve beton zeminlerde

Kullanım Şekli

Yüzey Hazırlığı: Zemin sağlam, temiz ve yüklere karşı dayanıklı olmalıdır. Uygulama öncesi tüm yüzeyler yağ, kir ve benzeri hertürlü kalıntılardan temizlenmelidir.

Hydro A-80

Akrilik esaslı poliüretan modiyeli UV dayanımlı elastik su yalıtım malzemesi

Tanımı

Tek bileşenli, elastomerik ve UV dayanımlı, çatılar için özel olarak geliştirilmiş sıvı membrandır.

Kullanım Alanları

• Açık balkon ve terasların su yalıtımında kullanılır.
• Olukların ve süzgeçlerin su yalıtımında kullanılır.
• Doğrudan çinko, alüminyum ve beton üzerine su yalıtımı amaçlı uygulanabilir.
• UV etkisi altındaki çatılarda kullanılabilir.
• Yatay ve eğimli yüzeylerde kullanılabilir.

Özellikleri ve Avantajları

Kürünü aldıktan sonra, su geçirimsiz ama nefes alabilen ek yersiz bir membran oluşturur.
• Kullanıma hazırdır.
• Fırça ile kolayca uygulanabilir.
• Güneş ışığından etkilenmez. UV dayanımlıdır.
• Düşük sıcaklıklarda da elastikiyetini korur.
• Donma çözünmeye dayanıklıdır.

Hydro CA

Çift bileşenli çimento ve akrilik esaslı esnek su yalıtım malzemesi

Tanımı

Sıvı polimer ve özel katkılar içeren çimento esaslı karışımdan oluşan iki bileşenli su geçirimsizlik sağlayan su yalıtım malzemesidir.

Kullanım Alanları

• İç ve dış mekanlarda beton, çimento harçları ile sıvalı yüzey, tuğla ve briket yüzeyler üzerinde su ve nem yalıtımı olarak
• Beton yapıların donma-çözülme etkisi ve buz çözücü tuzların korozif etkisine karşı koruyucu olarak
• Yeni yapılarda ve tadilat uygulamalarında temel duvarlarında rijit su yalıtımı olarak
• Gözenek ve deliklerde dolgu malzemesi olarak
• Temel ve bodrum katların su yalıtımı için
• Beton yapılarda hareketli olmayan ince çatlakların geçirimsizliği için
• Beton tamirat işlerinde tesviye harcı olarak

Kullanım Şekli

Genel: Yüzey, yüksek basınçlı su veya hava jeti, iğne uçlu temizleyiciler veya aşındırıcı makina gibi uygun mekanik hazırlama yöntemlerinden birisi kullanılarak hazırlanmalı ve kuru durumdaki yüzey önceden ıslatılarak suya doygun hale getirilmelidir.
Gözenek ve deliklerde dolgu malzemesi olarak: Gözenek ve deliklerdeki kirletici maddeler yüksek basınçlı hava jeti ile uzaklaştırılmalıdır.
Tesviye harcı olarak: Tüm yüzeyleri, çimento şerbeti kalıntıları, kir ve mevcut kaplamalardan arındırmak ve kuşgözü boşluklar ve gözenekli alanları açığa çıkarmak için yüksek basınçlı hava jeti veya benzeri mekanik yöntemler kullanılmalıdır. En fazla yapışma dayanımını sağlayacak bir yüzey elde edilmelidir.

Hydro CA25

Çift bileşenli çimento ve akrilik esaslı tam elastik su yalıtım malzemesi

Tanımı

Tek bileşenli, elastomerik ve UV dayanımlı, çatılar için özel olarak geliştirilmiş sıvı membrandır.

Kullanım Alanları

• Açık balkon ve terasların su yalıtımında kullanılır.
• Olukların ve süzgeçlerin su yalıtımında kullanılır.
• Doğrudan çinko, alüminyum ve beton üzerine su yalıtımı amaçlı uygulanabilir.
• UV etkisi altındaki çatılarda kullanılabilir.
• Yatay ve eğimli yüzeylerde kullanılabilir.

Özellikleri ve Avantajları

Kürünü aldıktan sonra, su geçirimsiz ama nefes alabilen ek yersiz bir membran oluşturur.
• Kullanıma hazırdır.
• Fırça ile kolayca uygulanabilir.
• Güneş ışığından etkilenmez. UV dayanımlıdır.
• Düşük sıcaklıklarda da elastikiyetini korur.
• Donma çözünmeye dayanıklıdır.